Kimyasal Püskürtmeler ile atılan kimyasal ağ (Chemweb) ; canlı üzerinde ciddi derece de tahribata neden olur. Üzerinize havadan süzülerek düşebilir. Bu durumlar da kesinlikle elinize veya genel olarak teninize değmesin.

Mikro fiber: çeşitli bakteri, mikrop, virüsler, mantar, kırmızı kan hücreleri, trüfler ve 100’den fazla tanımlanamamış biyolojik maddeler içeren emdirilmiş kimyasal iplikçiklerdir. Yüzünüz de, gözünüz de kaşıntılar ve alerjilerin sebebidir. Ciğerlerimize kadar işleyen, sinir yapımızı değiştirilmesine yarayan maddelerden oluşur. O kadar küçük incelikteler ki, sinir uçlarını bile bağlayabiliyorlar.

Açık alanlar da örümcek ağı görünümlü olan ama yapısı gereği sık duran görünümünden ayırt edebilirsiniz. Çocuklarınızı ve çevrenizi kimyasal iplikçiklerden kesinlikle uzak tutmalısınız. Sağlığınıza etkileri nedeni ile hastane de kapı kapı dolaşmanıza neden olur. Su kaynaklarına da karışabiliyorlar. Tarım alanlarında da virüslerin ve bakterilerin yayılmasına neden olur.

Sokakta yürürken üzerinize düşebilir, giysilerinize yapışabilir, hatta balkon da astığınız çamaşırlarınızın üzerine gelebilir. Bu durumlar da çok dikkatli olmakta fayda vardır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here